Поврзи се со нас

Фудбал

Камерите во тунелот го фатија Пике како го критикува судијата и тој брутално одговори

Фудбалерите на Барселона минатиот викенд освоија само еден бод на гостувањето кај Алавес (1:1).

Каталонскиот клуб веќе има три победи во Ла Лига со два порази и едно реми. Барселона во саботата одигра 1:1 против Алавес, иако беа апсолутни фаворити пред овој натпревар.

По натпреварот, каталонскиот клуб повторно го критикуваше судењето и изјави дека шегата на штета на Барселона продолжува. Камерите зафатија и интересен момент од тунелот на полувремето, а во центарот на вниманието беа Жерар Пике и главниот судија Алехандро Хернандез Хернандез.

Пике имаше нешто да му каже на судијата врз основа на првото полувреме и тој му рече: „Кога не сакаш нешто, тогаш навистина нема да биде“. Но, ниту Ернандез Хернандез не остана долго и одговори на дефанзивецот на Барселона.

“За што се жалиш? Ти си секогаш тој што има што да каже. Од се правиш драма, ова не е нормален начин за разговор. Не сакам драми”.

 

loading...

Facebook