Connect with us

Фудбал

Кавани имаше порака до навивачите на Манчестер Јунајтед

Навивачите на Манчестер Јунајтед во никој случај не можат да бидат задоволни од игрите на својот тим.

Манчестер е шести во лигата и славеше еднаш во последните пет натпревари.

Сепак, одличниот напаѓач Ендинсон Кавани им порачува на навивачите дека мора да имаат верба во тимот.

„Ќе направиме се за да напредуваме, па мојата порака до навивачите е да веруваат во тимот, тие играчи. Кога е така, можеме да им вратиме преку резултати, напорна работа и победи“, изјави Кавани.

За Манчестер, одличниот напаѓач постигна 18 гола на 47 натпревари.

„Верата е важна за човечките суштества. Многу работи што ги правиме бараат вера. Верба во семејството, пријателите, сопругата, девојката… Така е и во фудбалот, мора да му веруваш на соиграчот“.

За викендот Јунајтед му гостува на тимот на Ватфорд.

Реклама

Facebook

Реклама