Поврзи се со нас

Фудбал

Ќе се исполи ли желбата на Погба?

Англиските медиуми повторно пишуваат дека Пол Погба наскоро ќе го напушти Манчестер Јунајтед.

Погба е голема желба на Реал Мадрид и постои можност наскоро да потпише за Кралевите, а Јунајтед би добил обештетување од 50 милиони евра.

Погба има договор до 2022 година, но тој не играше во редовите на „црвените ѓаволи“. Честите проблеми со повредите ги налутија и навивачите кои навистина не го сакаат Французинот.

Наводно, Погба се согласил и на помала плата во Реал Мадрид, а неговиот менаџер Мино Раиола ќе мора да се откаже од провизијата.

Зинедин Зидан се обидува на секој начин да го донесе Погба, а се чини дека сега е најблиску.

И желбата на Погба да си замине му носи корист.

loading...

Facebook