Connect with us

Фудбал

Клоп е изненаден од напаѓачот: Не знам како може да биде толку добар!

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги пофали своите играчи за освојувањето на трофејот и резултатите што ги има Ливерпул оваа сезона. Клоп не се двоумеше да зборува за настапите на Мо Салах.

Египќанецот е лидер за својот тим и одлично се снајде. Тренерот потврдува вакво нешто за напаѓачот. „Не би биле тука ако момчињата не настапија на високо ниво на толку постојан начин.

„Салах? Неговите бројки се луди, тотално луди. Вклучен е во 100 голови од моментот кога дојде овде, постигна 73 голови и обезбеди 27 асистенции. Број на играч од светска класа.

„Добрите настапи не изненадуваат повеќе затоа што момчињата го прикажуваат тоа по натпревар. Тие имаат одреден временски период што имаат состанок по состанокот и не треба да се изненадуваме повеќе. Не можете да постигнете гол ако не се посветите на секој предизвик“, рече Клоп.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама