Connect with us

Фудбал

Клоп за новиот трофеј на Баерн: Тие исто така имаа многу среќа…

Баерн е повторно на тронот на Европа, а Баварците го совладаа ПСЖ со минимални 1:0 во големото финале во Лигата на шампионите.

Јирген Клоп како поранешен тренер на Борусија Дортмунд добро го познава Баерн. Тој им честиташе, но исто така истакна дека тие имале многу среќа во целата ситуација.

 
“Тешко е некој да направи повторно такво нешто. Баерн имаше среќа затоа што тие го имаа најдобриот распоред во овој хаос со коронавирусот во Бундеслигата и оптималното време за подготовки. Сепак, тоа не го менува фактот дека тие се одличен тим”, рече Клоп.

Тој верува дека Баерн бил фаворит против кој било тим.

loading...

“Тие имаат одлични играчи на сите позиции и тие се во своите најдобри години. Сигурен сум дека Баерн би имал голема шанса и против нас или Сити ако бевме во финалето”.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com