Connect with us

Фудбал

Коментаторите се смееја: Полоша одлука за пенал никогаш не е видена (ВИДЕО)

Објавено:

Не знаеме што прават судиите во Шпанија, но тие дефинитивно не ја завршуваат својата работа (добро).

И покрај ВАР во шпанската Ла Лига, има голем број на судиски грешки, што беше случај и на натпреварот Мајорка – Селта.

Домашната екипа го донесе водството во шестата минута со гол од пенал, но… Немаше пенал! Домашниот играч Родригез падна во шеснаесетникот на Селта без никаков контакт, а судијата посочи на шеснаесетникот.

Будимир постигна гол, домашната екипа славеше над голот што буквално им беше поклонет.

 

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама