Connect with us

Фудбал

Конечно: Барселона го постигна првиот гол во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Екипата на Барселона конечно постигна гол во Лигата на шампионите оваа сезона.

Откако воопшто не погледна на гол на натпреварите против Баерн и Бенфика, против киевскиот Динамо на Камп Ноу, доминира каталонскиот тим.

Голем број шанси беа пропуштени во првото полувреме. Луук де Јонг не може да ја погоди рамката на голот оваа сезона и пропушти неколку одлични шанси.

Исто така, Дест имаше одлични можности, но и тој не успеа да ја затресе мрежата на Динамо во три наврати.

Затоа Пике не греши кога има можност да постигне гол и токму тој погоди за водство на Каталонците од 1-0.

Одбраната на украинскиот тим заборави на Пике, кој погоди за 1:0.

Реклама

Facebook

Реклама