Connect with us

Фудбал

Контакт со Баерн, Венгер донесе конечна одлука!

Објавено:

Арсен Венгер ја донесе конечната одлука по прашањето за клупата на Баерн Минхен. Според последните извештаи на францускиот гигант „Беин спорт“, поранешниот тренер на Арсенал конечно ја отфрли идејата за преземање од Баерн.

Венгер зборуваше за „Беин Спорт“, каде рече:

„Му посакувам среќа на Баерн. За мене ова прашање е веќе затворено“.

Така, од списокот на Баерн се отстранува друго име што се однесува до новиот тренер.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама