Поврзи се со нас

Фудбал

Коста беше исфрлен од Челзи од Конте преку СМС-порака, Италијанецот зборуваше за тоа

Антонио Конте, денешниот тренер на Интер, соработуваше со Диего Коста една сезона во Челзи.

Шпанецот потоа замина во Атлетико Мадрид, а подоцна призна дека е отпуштен испраќајќи му порака на Конте.

„Тој ми испрати СМС порака дека веќе не смета на мене“, рече Коста во тоа време, а сега Конте зборуваше за Телеграф што се случуваше.

“Знаеме колку пати тој побарал да се врати во Атлетико. Потоа во текот на сезоната тој сакаше да замине во Кина, а потоа повторно во Атлетико. Сите ја знаеме вистината – Челзи, Коста, неговиот агент и јас. Во секое време сакам да ги фокусирам играчите и кои клубот не тие го гледаат тоа како нивен втор избор “, рече Конте.

 

loading...

Facebook