Connect with us

Фудбал

Крампон до главата на соиграчот: Светот зборува за новите глупости на Хари Мегваер (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед вчера го совлада Норвич Сити со 3:2 во 33. коло од англиската Премиер лига.

Тие ги предводеа „црвените ѓаволи“ во 32. минута со 2-0 головите на Кристијано Роналдо, во 52. веќе беше 2:2 бидејќи Норвич ги врати во живот Дауел и Пуки, но големиот Роналдо со гол од слободен удар во 76. минута го комплетираше 60. хет-тирк во кариерата и донесе суштински три бода на домашниот тим.

Во 61. минута видовме една неверојатна ситуација, а во главна улога како некој друг освен најголемиот баксуз во светот на фудбалот, Хари Мегваер.

По еден корнер Роналдо скокна кон топката, многу неуспешно се обиде и Мегваер, кој во падот со нога во глава и уште полошо со крампонки го шутна својот соиграч Пол Погба.

Французинот реагираше многу луто, а на неговата глава се гледаше крв, погледнете.

Хари Мегваер беше критикуван и во минатото коло против Евертон, кој беше главен виновник за голот, но ова не беше единствената ситуација поради која капитенот на Манчестер Јунајтед беше мета на критики.

Имено, неверојатна ситуација видовме во 29. минута од натпреварот кога Евертон имаше напад. Топката го погоди Немања Матиќ во раката, а потоа Мегваер ги шокираше сите со својата реакција.

Капитенот на „црвените ѓаволи“ побара од судијата да ја прекине играта бидејќи неговиот соиграч играше со рака, а таквиот потег дури ги остави без зборови навивачите на Манчестер Јунајтед. Какви грешки му дуваат во глава…

 

Реклама

Facebook