Connect with us

Тајмаут

Кристијано ја прошири колекцијата, купи автомобил од девет милиони евра

Објавено:

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил.

Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец ќе биде Bugatti Centodiec, вреден нереален девет милиони евра и е еден од само десетте примероци.

Centodieci на италијански значи 110. Направено е да се прослави 110-годишнината од Бугати и има навистина неверојатни карактеристики.

Неговата најголема брзина е 380 км на час, а од 0 до 100 км на час доаѓа развива за неверојатни 2,4 секунди. Новата машина ќе пристигне во неговата гаража на почетокот на 2021 година.

Дотогаш, ЦР ужива во она што веќе го има, и тоа е навистина спектакуларна колекција на автомобили.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама