Поврзи се со нас

Фудбал

Куман: Не го гледам Меси надвор од Барселона

„Уморен сум да ме обвинуваат за проблемите на сите во Барселона“, оваа изјава на Лионел Меси уште еднаш даде сигнали дека сака нова авантура.

Веќе повторно се известува дека Меси е навистина на пат да го напушти „Камп Ноу“, ако не во јануари – тогаш во летото 2021 година, со што следна дестинација ќе биде, Манчестер Сити и Пеп Гвардиола.

Тренерот Роналд Куман зборуваше и за тоа што рече Меси.

„Не го гледам Меси надвор од Барселона. Повеќе нема да одговарам за ова“, рече Куман на прес-конференцијата пред натпреварот со Атлетико Мадрид.

 

loading...

Facebook