Connect with us

Фудбал

Кварачели? Не, Спалети го нарече Кореецот најдобар на светот!

Лучијано Спалети беше одлично расположен по натпреварот против Аталанта, беше 2:0 во корист на Наполи, а посебно издвои двајца свои играчи.

Прва е Квича Кварачели, постигна прекрасен гол.

„Ако дефанзивецот му сврти грб, тој е мртов “, се пошегува Спалети.

Тој посебно го апострофираше дефанзивецот Ким Мин-Џае.

Еден од тие моќни Кимс од одбраната на Јужна Кореја и денеска заврши фантастична работа и покрај повредата со која одигра дел од натпреварот.

“Ким прави најмалку 20 неверојатни работи во текот на натпреварот. За мене тој е најдобриот стопер во светот. Кога ќе почне да трча со топката во неговите нозе, може да биде во противничкиот шеснаесетник за пет секунди”, рече тој. .