Connect with us

Фудбал

Лајпциг и ПСЖ во потрага по историја во ЛШ, формации (ФОТО)

Две екипи кои првично се сметаа за не толку фаворити, Лајпциг и ПСЖ ќе се соочат вечерва на стадионот во Лисабон на патот до финалето на Лигата на шампионите

Лајпциг и ПСЖ е првото полуфинален натпревар од Лигата на шампионите каде две германско-француски екипи ќе се обидат да добијат билет во финалето на ЛШ.

Наглсман започна со својата најдобра екипа, а Томас Тухел денес од самиот почеток започна со познатото трио на Нејмар, Икарди и Килијан Мбапе на кои им беше дадено зелено светло на крајот да играат во овој натпревар.

Денешниот победник ќе се соочи со победникот на двојката Лион – Баерн, натпревар кој се одржува утре вечер.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com