Connect with us

Фудбал

Левандовски е обвинет дека одбил да игра за репрезентацијата

Медиумите во Полска со денови се занимаваат со нивната репрезентација, а со необезбедувањето директен пласман на Мундијалот тоа ќе се обидат да го направат преку баражите. Сега го обвинуваат Роберт Левандовски за еден виновник.

Ако им се верува на тамошните пишувања, капитенот на Полска одби да игра против Унгарија во последното коло од квалификациите за СП.

На тој меч во составот ги немаше ниту Камил Глик и Пјотр Зјелински, кои исто така побараа да не играат во нерезултатен натпревар.

Напаѓачот на Баерн излезе со соопштение по тој повод.

„Андора не се осмели да се потцени себеси и сите најдобри одиграа за да победи и да обезбеди плеј-оф. Имаше договор и други да добијат шанса против Унгарија. Одлуката секогаш е на селекторот кој ќе игра, но можам да потврдам дека тој донесе некои одлуки во консултација со мене“, напиша Левандовски.

Реклама

Facebook

Реклама