Поврзи се со нас

Фудбал

Левандовски слушна дека Баерн подготвува голем трансфер и веднаш се побунил: Имаше право …

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски наводно го запрел трансферот на белгискиот напаѓач Ромелул Лукаку во Баерн Минхен.

-текстот продолжува по рекламата-

Според Билд, Лукаку беше поврзуван со Баерн во последните сезони. На Левандовски не му се допадна, па протестираше и на крајот Баварците се откажаа од трансферот.

“Ромелу Лукаку беше желба на Баерн. Сепак, кога слушна за тоа, Левандовски им се обрати на водечките луѓе преку менаџерот и јасно стави до знаење дека таквата ситуација не е прифатлива за него”, пишува Билд.

-текстот продолжува по рекламите-

Карл-Хајнц Румениге тогаш го увери Полјакот дека не е точно дека тие сакаат да го донесат Лукаку.

 
„Клубот не сакаше нивниот прв напаѓач да биде вознемирен од ваквите приказни“, пишува Билд.

На крајот, на Баерн навистина не му беше потребен Лукаку, а доказ за тоа беше минатата сезона во која Левандовски играше фудбал на завидно ниво.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама