Connect with us

Фудбал

Лионел Меси реши да излезе во јавноста и да каже сè!

Извори блиски до Лионел Меси тврдат дека тој ќе ја даде својата јавна верзија за настаните, но во моментот има сомнежи и дали тоа ќе биде преку социјалните мрежи или на некој друг начин.

Меси реши да ја напушти Барселона после 20 години и ги шокираше сите со таа одлука. Тој го објави истото и на челниците на клубот, но на „Камп Ноу“ тие сè уште не сакаат да го загубат. Иако се надеваат на пресврт, се чини дека Аргентинецот се реши и веќе работи на неговиот нов трансфер.

Во меѓувреме, Меси планира да зборува јавно за да ги објасни причините за неговата одлука и да се изјасни за деталите. Ова го наведуваат изворите блиски до играчот во разни медиуми, главно во Аргентина, каде е и неговиот татко и агент Хорхе Меси, кој дојде во Росарио.

Сепак, вистинскиот момент чека кога Меси планира да му се обрати на целиот свет, а сè уште не е решено како ќе го стори тоа – дали со објавување на социјална мрежа или со појавување во една од гледаните емисии.

loading...

Се верува дека Аргентинецот треба да открие сè уште во сабота или недела, најдоцна до понеделник. Едно е сигурно, записите за читање / гледање или слушање ќе паднат, во зависност од тоа како Меси му објаснува на јавноста зошто конечно решил да ја напушти Барселона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com