Connect with us

Фудбал

Ловрен: Поради Салах, намерно го удрив Серхио Рамос со лактот

Дејан Ловрен, член на хрватската репрезентација и нов член на Зенит, зборуваше за финалето во Лигата на шампионите во 2018 година.

Реал Мадрид го победи Ливерпул во финалето во Лигата на шампионите, а еден од решавачките моменти се случи во првото полувреме кога Серхио Рамос според многуминанамерно го фаулира и го повреди Мохамед Салах.

Во интервјуто за египетска телевизиска станица, Ловрен зборуваше за инцидентот и исповедта дека подоцна се одмазди на Рамос.

„Дали намерно го удрив Рамос откако тој го повреди Салах? Да. Не сакам да направам голема приказна, но Рамос имаше намера да го повреди мојот пријател, па време беше да плати за тоа што го направи“, рече Ловрен.

loading...

“Игравме многу подобро од Реал Мадрид пред Салах да се повреди во финалето во Лигата на шампионите. Неговиот излез беше голем удар за нас. По неговото излегување тие почнаа да доминираат во мечот. Салах отиде во големи должини за да се врати од повреда да игра на Светскиот куп првенство “.

Како реагираше Салах откако Рамос му го стори сето тоа во финалето?

„Нема да кажам, но тој се смееше…“, додава Ловрен.

“Лука Модриќ се обиде да ја намали напнатоста меѓу мене и Рамос. Јас намерно го удрив со лактот и му реков дека сега сме на чисто. Го почитувам Рамос како играч и што прави за Реал, но од друга страна, тој има некое однесување што не ми се допаѓа и што им штети на другите “, реле поранешниот играч на Ливерпул.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com