Поврзи се со нас

Фудбал

Македонија една година без пораз, последен пат сме загубиле од Австрија, против која дебитираме на ЕП

goran pandev

Македонската фудбалска репрезентација попладнево со победата над Естонија од 2:1 ја забележа петата победа во период од една година, во низата од осум мечеви без пораз. Останатите се нерешени средби.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски последен пат се поразени на 16-ти ноември 2019-та со 2:1 на гостувањето кај Австрија во квалификациите за ЕП. Од тогаш па наваму трае серија од осум меча без пораз, пет победи и три нерешени средби.

ЛИГА НА НАЦИИ

МАКЕДОНИЈА – ЕСТОНИЈА 2:1 (НОЕМВРИ 2020)

 

ЛИГА НА НАЦИИ ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФ (НОЕМВРИ 2020)

ГРУЗИЈА – МАКЕДОНИЈА 0:1

 

ЛИГА НА НАЦИИ, ЛИГА Ц (ОКТОМВРИ 2020)

МАКЕДОНИЈА – ГРУЗИЈА 1:1

ЕСТОНИЈА – МАКЕДОНИЈА 3:3

 

ЛИГА НА НАЦИИ, ПЛЕЈ ОФ ПОЛУФИНАЛЕ (ОКТОМВРИ 2020)

МАКЕДОНИЈА – КОСОВО 2:1

 

ЛИГА НА НАЦИИ – ЛИГА Ц (СЕПТЕМВРИ 2020)

ГРУЗИЈА  – МАКЕДОНИЈА 1:1

МАКЕДОНИЈА – ЕРМЕНИЈА 2:1

 

КВАЛИФИКАЦИИ ЕП (НОЕМВРИ 2019)

МАКЕДОНИЈА – ИЗРАЕЛ 1:0

АВСТРИЈА – МАКЕДОНИЈА 2:1

 

loading...

Facebook