Connect with us

Фудбал

Манчестер Јунајтед е на прагот на уште едно големо засилување

Управата на Манчестер Јунајтед сè уште не ги завршила трансферите, а во наредните денови треба да се официјализира уште еден трансфер.

Станува збор за фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Регилон, на кого овој клуб не смета и во тек се завршните преговори.

Наводно, договорено е сè, освен едно, а тоа е клаузулата според која Реал би имал право да го купи Регилон од Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед не сака оваа клаузула да биде во договорот, па затоа трансферот треба да се официјализира веднаш штом се реши дилемата околу споменатата клаузула.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com