Connect with us

Фудбал

Марез и друштвото се посрамотија на почетокот на Африканскиот куп на нации

Алжир разочара во првото коло на американскиот Куп на нации и одигра само 0:0 од Сиера Леоне.

Алжирците беа големи фаворити и доминираа во текот на целиот натпревар, но не успеаја да постигнат, па освоија само бод.

Тоа секако е премалку за тим кој во своите редови ги има Марез, Слимани, Фегули, Брахими …

Ова е прв пат во 36 натпревари Алжир да не постигне гол. Последен пат беше во октомври 2018 година, кога беше поразен со 1-0 од Бенин.

Во вториот натпревар од групата Е ќе се сретнат Екваторијална Гвинеја и Брегот на Слоновата Коска.

Реклама

Facebook

Реклама