Поврзи се со нас

Фудбал

Машинеријата на Клоп подготвена, Артета им зададе големи главоболки на навивачите со изборот на составот

Дерби натпреварот од 3. коло на Премиер лигата меѓу Ливерпул и Арсенал се игра вечерва од 21 часот на „Енфилд“.

Јирген Клоп и Микел Артета се одлучија за составот на овој натпревар.

Додека клупата одлучуваше за најдоброто што го има, Артета навистина ги изненади своите фанови со изборот на составот.

Ливерпул: Алисон, Робертсон, Ван Дијк, Гомез, Александар-Арнолд, Вијналдум, Фабињо, Кеита, Салах, Фирмино, Мане

Арсенал: Лено, Тирни, Луиз, Холдинг, Белерин, Елнени, Џака, Мејтланд-Нилс, Вилијан, Лаказете, Аубамејанг

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама