Connect with us

Фудбал

Матеус не знае да ја затвори устата, откри каде оди Хамес Родригес

Објавено:

Поранешниот играч на Баерн Минхен и Интер Лотар Матеус најави трансфер на Хамес Родригес.

Хамес е поврзани со Наполи, откако беше најавено дека нема да остане во Баерн, кој не ја прифати опција за откупување на неговиот договор од Реал Мадрид. Ни во Реал Мадрид, никој не смета на Хамес, па останува да се бара нов клуб.

Иако се чинеше дека е близу до потпишувањето за Наполи, Матеус сега рече дека може да заврши во Јувентус.

„Хамес и јас пред две недели разговаравме за време на прославата во Минхен. Искрено, јас да го гледам во Јувентус Тој е многу близок со Роналдо и ми рече дека бил во контакт со него.“, Рече легендарниот Матеус, но додава:

„Кристијано изјави дека го сака него во Јувентус. Можам да разберам зошто: Хамес ќе му даде многу асистенции и и двајцата ќе блеснат“.

Роналдо и Хамес играа заедно во Реал Мадрид помеѓу 2014 и 2017 година, освојувајќи ја титулата Ла Лига и две во Лигата на шампионите.

Јувентус треба само да испрати конкретна понуда за Хамес, но на прво место, ќе го претстави новиот тренер Маурицио Сари.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама