Connect with us

Фудбал

Маурицио Сари суспендиран на два натпревари

Тренерот Лацио ќе пропушти два натпревари поради црвениот картон што го доби на натпреварот против Милан.

Лацио беше поразен со 2:0 од Милан на Сан Сиро во неделата, а Сари учествуваше во еден инцидент на самиот крај од натпреварот.

На крајот од натпреварот, Сари имаше што да му каже на главниот судија, кој му даде директен црвен картон за неговите коментари, а потоа вербално се соочи со Златан Ибрахимовиќ.

Сега е објавено дека ќе ги пропушти следните два натпревари во Серија А, па небесносините ќе се натпреваруваат против Каљари и Торино без него.

Тој ќе се врати на клупата на Лацио на 26 септември во градското дерби против Рома.

Facebook