Поврзи се со нас

Фудбал

Меси ги изгуби нервите поради ВАР: Срамота е, двапати не зае*авте!

Аргентина ремизираше против Парагвај во квалификациите за СП. Беше 1:1, иако Аргентинците го постигнаа вториот гол, но тој беше поништен со асистенција на ВАР.

Стрелец беше Лионел Меси, но голот последователно беше поништен бидејќи судиите сметаа дека неговиот соиграч претходно направил фаул. Ова го налути Меси, кој му замери на судијата.

 „Двапати не зае*авте“, рече Меси, кревајќи два прста.

 „Двапати се сетивте на нас. Неверојатно е, срамота “, повтори одличниот Аргентинец кој не можеше да се помири со таа одлука.

Во Аргентина се разочарани што не стигнаа до побеќе бода.

 

loading...

Facebook