Поврзи се со нас

Фудбал

Меси го прекина одморот поради итен состанок во Барселона

Лионел Меси го прекина одморот за да се сретне денес со новиот тренер на Барселона, Роналд Куман.

Шпанските медиуми во последно време многу пишуваат дека дури и Меси размислува да го напушти клубот. Наводно, Лео е подготвен за нов чекор во неговата кариера, иако Барселона не верува дека е подготвена за толку голем чекор.

Затоа, Куман побара средба со Меси. Аргентинецот реши да го прекине одморот и да се сретне денес со холандски стручњак.

По средбата со Меси, тренерот на Барселона ќе одржи разговори со преостанатите капитени на тимот Пике, Бускетс и Серхио Роберт и ќе ги донесе своите први решенија пред почетокот на новата сезона.

Секако ќе има промена во тимот и ќе видиме како ќе изгледа составот на Барселона следната сезона.

Facebook

loading...