Поврзи се со нас

Фудбал

Меси стартер против Гетафе

Лионел Меси вечерва ќе започна против Гетафе и покрај тоа што пред три дена играше во Боливија со Аргентина

Барселона вечерва игра против Гетафе како гости и Роналд Куман реши да започне со Лионел Меси и покрај тоа што му беше сугерирано да се одмори на овој натпревар.

Покрај Меси, на овој натпревар ќе стартуваат и Гризман и Дембеле, комплетирајќи го напаѓачкото трио на Барселона.

Составот на Гетафе:

Составот на Барселона:

Advertisement