Поврзи се со нас

Фудбал

Меси во карате стил – Нереална максимална висина на ногата на Меси при прием на топката (ВИДЕО)

Кога ќе се збогува со фудбалот, Лионел Меси дефинитивно ќе заслужи статуа, со оглед на тоа што направил во својата кариера.

Меси многумина ќе го паметат како најдобар фудбалер на сите времиња, во последните 15 години изведе мал милион магии на зелениот тревник.

Можеби деталите од натпреварот против Парагвај би можеле да послужат како идеал за неговиот лик кога статуата ќе биде направена за него.

Имено, Меси успеа да шутира една топка на маестрален прием во „карате“ стил, а максималната висина на ногата не беше реална.

Имено, ако се земе предвид висината на Џионвани Ло Селсо кој беше во близина, може да се претпостави дека Меси ја крена ногата 183 сантиметри.

Навистина станува збор за импресивната агилност и флексибилност на човек кој, за потсетување, е висок 170 сантиметри.

loading...

Facebook