Connect with us

Фудбал

Милан доби уште една понуда за Круниќ

Објавено:

Раде Круниќ е на мета на Парма, јавуваат италијанските медиуми.

Иако тој во последно време се повеќе игра во Милано, италијанските медиуми не ја исклучуваат можноста Круниќ да го напушти „Сан Сиро“ за време на јануарскиот преоден рок.

Во последните неколку недели името на Круниќ се поврзуваше со Џенова, а сега со Парма, чии лидери сакаа фудбалерот да се вклучи во нивниот тим, дури и пред тој да одлучи да му се приклучи на Милан ова лето.

Во Парма, тие сакаат да потпишат со Круниќ до крајот на сезоната, гарантирајќи дека тој ќе биде клучен играч во средниот ред на тимот, и ќе имаат замена за Дејан Кулушевски, за кој се заинтересирани Интер и Баерн.

Италијаните исто така велат дека е тешко да се очекува дека трансферот би можел да се случи, најмногу затоа што Пиоли сериозно смета на Круниќ, и тој не сака да оди никаде сега кога конечно игра.

За потсетување, тој пристигна во Милан ова лето, откако со години играше брилијантно за Емполи.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама