Connect with us

Фудбал

Милик избира меѓу Рома и Јувентус

Аркадиуш Милик е решен да му се придружи на Јувентус, и покрај големите напори на Рома да ги обезбеди неговите услуги.

Милик одби да го продолжи договорот со Наполи, па бидејќи договорот истекува во јуни 2021 година, неговото заминување ова лето е неизбежно.

Но, барањето на Наполи за 50 милиони евра се покажа како проблем досега, како и решеноста на Милик да му се приклучи на ривалот Јувентус.

Дури и по отказот на Маурицио Сари, полскиот напаѓач едвај чека да му се придружи на италијанскиот шампион, кој од новата сезона ќе го предводи Андреа Пирло.

loading...

Рома му понуди на Наполи 20 милиони евра плус Џенгиз Ундер, задоволителна понуда за клубот од Неапол.

Но, според „Sky Sport“, Милик веднаш одби да се пресели во Рим, затоа што го чека Јувентус.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com