Connect with us

Фудбал

Миралем Пјаниќ позитивен на коронавирус!

Вечерва Барселона потврди на официјалната веб-страница дека Миралем Пјаниќ е позитивен на коронавирус.

Каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница објави дека Пјаниќ тестирал позитивно за коронавирус, откако вчера бил тестиран.

Клубот потврди дека бх. репрезентативецот се чувствува добро и нема симптоми. Тој исто така е во домашна изолација и нема да патува во Барселона или да се приклучи на нов клуб наредните 15 дена.

Ова е многу лоша вест за тренерот Душан Бајевиќ, затоа што БиХ ќе игра во Лигата на нации против Италија и Полска на почетокот на септември. Сепак, извесно е дека во наредните денови ќе се знае дали Пјаниќ ќе се натпреварува на овие натпревари.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com