Поврзи се со нас

Фудбал

Многумина беа загрижени за неговата повреда, а потоа Рамос објави видео од теретаната (ВИДЕО)

Реал Мадрид пред два дена објави дека Серхио Рамос ќе отсуствува три недели поради повреда.

Рамос се здоби со мала повреда на коленото на натпреварот помеѓу Шпанија и Германија, и ќе ги пропушти следните неколку натпревари на Реал.

Сепак, капитенот на кралскиот клуб вчера ги шокираше сите кога објави видео од теретаната и покажа дека тренира со полна брзина.

Многумина веруваат дека заздравувањето може да трае многу пократко од планираното. Исто така, се зборуваше дека заздравувањето ќе оди побавно затоа што Рамос е веќе на крајот од кариерата, но тој покажа дека навистина е вистинска машина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos)

loading...

Facebook