Connect with us

Фудбал

Монако го отпушти Жардим

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година.

Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи. На последните три натпревари поранешниот француски шампион доживеа порази.

Жардим го предводеше Монако на 232 натпревара, оствари 125 победи, 52 нерешени и 55 порази.

Главен претендент за наследник на Жардим на клупата на Монако е Тиери Анри, кој изминатиот период одби да седне на клупата на Астон Вила.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com