Connect with us

Фудбал

Мората: Воопшто нема да биде лесно

Објавено:

Алваро Мората се обиде да го мотивира тимот. Атлетико Мадрид многу се смени во однос на минатата сезона, но амбицијата останува иста, победа.

Напаѓачот на Атлетико зборуваше на официјалниот канал на клубот за претстојните натпревари, започнувајќи со шампионскиот натпревар против Валенсија:

„Со нетрпение очекувам да има тежок натпревар. Натпреварот што следува после шампионската пауза е секогаш важен. Тоа ќе биде одлична атмосфера во нашиот тим, на нашиот стадион и со нашите навивачи. Нема да биде лесно за нас, но ниту за нив. Нема да биде лесна посета за нив“.

За новата сезона, составот и целите:

„Започнавме добро. Направивме многу промени во текот на летото, требаше некое време да се прилагодиме и да се запознаеме. Сега сме меѓу првите и ова е позитивно, може да биде одлична сезона ако продолжиме вака“, заклучи поранешниот играч на Јувентус и Реал Мадрид.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама