Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Најголемата маана на Роналдо повторно дојде до израз: Го украде голот на неговиот соиграч од гол-линија! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо го постигна својот 750. гол во кариерата против Динамо Киев.

Не е ни чудо што Роналдо е многу гладен за голови и на секој натпревар се обидува да се запише во листата на стрелците.

Во минатото, одличниот Португалец им „крадеше“ голови на своите соиграчи, додека топката ја минуваше гол-линијата, а неговата последна жртва беше Алваро Мората.

Со вториот гол во победата на Јувентус (3:0), топката влезе во голот, Роналдо можеше да го остави голот на Мората, но не можеше да го издржи, па ја затресе мрежата.

Управуван од инстинкт, Роналдо ризикуваше да му биде поништен погодокот и со тоа да му наштети на неговиот тим, сепак, по прегледувањето на видеото ВАР, тој се покажа дека не е во офсајд.

loading...

Facebook