Поврзи се со нас

Фудбал

Најважниот играч во историјата на Баерн сериозно болен, минува 24 часа во кревет

Легендарниот германски напаѓач Герд Мулер е сериозно болен и според извештаите на германските медиуми, тој не може да стане од кревет.

Мулер страда од силна болка во деменција, а неговата сопруга откри дека, меѓу другото, не може да се сети на ништо, не познава никого …

„Тој е во кревет скоро 24 часа и ретко е буден“, рече сопругата на легендарниот голгетер, кој го држеше рекордот по бројот на голови на Светското првенство 32 години, а Роналдо го освои на вечната листа во 2006 година, а подоцна и Мирослав Клосе со 16 гола.

Мулер постигна 14 гола во дресот на Германија.

Освојуваше златни медали со Германија на Европските и Светските првенства и беше трикратен европски првак како играч на Баерн и важи за најважниот играч во историјата на клубот од Минхен, барем така рече еднаш Франц Бекенбауер.

 

loading...

Facebook