Connect with us

Фудбал

Наполи и формацијата 0-2-8 на стартот од натпреварот

Како да се игра последната минута од натпреварот, а Наполи брка резултат.

 

Вака изгледаше ситуацијата од самиот почеток на натпреварот меѓу Наполи и Аталанта, дури осум играчи од домашната екипа стоеја на линија на средината на теренот, а сите тргнаа да напаѓаат за да изненадат. противникот.

 

Вакви ситуации не гледаме често, практично никогаш во големите лиги, па бевме воодушевени од ситуацијата во Неапол.

 

На крајот од акцијата, голманот на гостите мораше да интервенира во 9. секунда …

Погледнете ја ТУКА целата акција.

Facebook