Поврзи се со нас

Фудбал

Насмевка што можеби им наштети на играчите на Јувентус

Јувентус вечерва гостуваше кај Кротоне и освои само еден бод, (1:1).

-текстот продолжува по рекламата-

Старата дама без Кристијано Роналдо не успеа да победи во овој навидум лесен натпревар на гости. Гостите имаа и играч помалку на теренот, а ВАР им го поништи голот на Алваро Мората, кој беше во многу мал офсајд.

Актуелните шампиони ќе мора да го прифатат фактот дека е потешко да се остане без Роналдо, а останатите играчи на Јувентус можеби имаа „дополнителни пречки“, бидејќи секогаш насмеаната и дотераната Дилета Леота се наоѓаше покрај теренот.

-текстот продолжува по рекламите-

Атрактивната новинарка беше во интересно издание и секако повторно го привлече вниманието на играчите, но и на сите актери на натпреварот. Директорот на Јувентус, Фабио Паратичи „профитираше“ најмногу, бидејќи имаше можност да разговара со Дилета пред почетокот на мечот. Веруваме дека уживаше во тие неколку минути.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама