Поврзи се со нас

Фудбал

Натпревар за истражување: Гостите во 90. минути со четири играчи помалку губеа со 2-0, но не загубија! (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Миниципал Греције и Хередијан во Првата лига на Костарика забележа неверојатен крај.

На крајот имаше поделба на бодовите, но многумина се прашуваат – како? Гостите губеа со 2:0 и имаа дури четири играчи помалку, но тие постигнаа два гола.

Тие успеаја да избегнат пораз, но локалната јавност веднаш се запраша дали сè е регуларно и дали е наместено? Не би било невообичаено за тамошните земји да се занимаваат со „матни“ активности.

Особено сомнително е однесувањето на голманот и одбраната на домашниот тим со примените голови.

 

loading...

Facebook