Connect with us

Фудбал

Навивачите на аеродромот му кажаа на Лапорта кога да го донесе, а тој се насмеа и рече: „Кој е тоа?“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона пред неколку дена беа поразени во полуфиналето на Суперкупот од Реал Мадрид со 3:2.

Кралскиот клуб по продолжението успеа да победи и да се пласира во финалето, додека фудбалерите на Барселона се вратија дома и сега се подготвуваат за продолжување на натпреварувањето во Ла Лига.

Иако беа поразени од лутиот ривал во Барса, тие беа задоволни од играта, а многумина велеа дека Чави успеал да го оживее тимот и дека веќе функционира многу подобро.

Задоволен по натпреварот беше и претседателот Жоан Лапорта кој во соблекувалната ги пофали играчите за играта и борбеноста што ја покажаа.

Лапорта беше во центарот на вниманието и по враќањето во Барселона кога беше запрен и снимен од навивачите на аеродромот, а еден од нив му кажа дека сакаат да го доведат Ерлинг Халанд во Барса.

Претседателот на Барса се насмеа и кратко коментираше „Кој е тоа?“ А потоа продолжи: „Тој човек е фантастичен фудбалер, навистина одличен“.

На сето тоа се смееја навивачите на Барселона, а на крајот му рекоа на Лапорта: „Да, одличен напаѓач. Затоа го сакаме“.

Facebook