Поврзи се со нас

Фудбал

Навивачите на Челзи слушнаа одлични вести за време на натпреварот против Ливерпул: Новото засилување е тука!

Челзи ќе може да смета на услугите на сенегалскиот голман Едуард Менди во остатокот од сезоната во Премиер лигата.

-текстот продолжува по рекламата-

Можеби навивачите на „сините“ од Лондон не се задоволни што нивниот тим загуби од Ливерпул, но затоа можат да бидат многу среќни бидејќи нивниот клуб заврши уште еден трансфер.

Менди потпиша договор со Челзи, а наскоро ќе пристигне во Лондон на официјалното потпишување на договорот.

-текстот продолжува по рекламите-

Челзи ќе му плати на Рен околу 25 милиони евра за услугите на овој голман.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама