Connect with us

Фудбал

Не ја тргна насмевката од лицето: Миралем Пјаниќ за прв пат на тренингот на Барселона

Миралем Пјаниќ денес првпат тренираше со остатокот од тимот на Барселона.

Бх играчот за врска неодамна се приклучи на својот нов тим, но не беше во можност да тренира со тимот поради протоколот во Ла Лига.

Сепак, од денес има дозвола за тренинг и за прв пат Пјаниќ имаше можност да се сретне со своите соиграчи на теренот.

 

loading...

Изразот на задоволство на лицето на Пјаниќ беше очигледен, а неговото деби ќе биде на 27 септември во дуел против Виљареал на „Камп Ноу“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com