Поврзи се со нас

Фудбал

Нејмар го пропушта и дуелот со Уругвај

Лоши вести за Бразил.

Веќе беше познато дека Нејмар нема да може да игра против Венецуела, но оптимизмот владееше за мечот со Уругвај.

Сега целата надеж е изгубена. Членот на ПСЖ не успеа да се опорави од повредата и сигурно нема да може да игра во квалификациите за СП.

Ова го потврди ФС Бразил.

Лекарите од оваа селекција рекоа дека закрепнувањето на Нејмар напредува добро, но дека тој не е подготвен да игра против Уругвај.

Бразил во моментов е втор во својата група со бод помалку од Аргентина, но и натпревар помалку.

loading...

Facebook