Connect with us

Фудбал

Очаен потег: Бартомеу побара состанок со Меси, причината е – плата

Откако Лео Меси реши да остане во Барселона, барем уште една година, и сега може да се создадат нови проблеми во односите со претседателот Бартомеу.

Имено, претседателот на Барселона побара средба со Меси, а причината е што тој сака да ја намали платата.

Барселона забележа загуба од дури 98 милиони евра, сето тоа поради пандемијата на коронавирусот, и сега е во одредени проблеми.

Бартомеу сака Меси да биде првата sвезда на клубот, кој ќе прифати прв намалување на платата, за да можат другите играчи да го следат неговиот пример.

Големото прашање е каква одлука ќе донесе Меси, и дали ќе прифати намалување на платата, после се што се случи во последно време.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com