Поврзи се со нас

Фудбал

Остана без зборови кога погледна низ прозорецот од неговиот стан: „Немам зборови…“ (ВИДЕО)

Николај Јоргенсен со години се бореше со повредите, како што беше случај оваа сезона, но навивачите застанаа покрај него.

Данскиот напаѓач беше шампион со Феенорд пред неколку години и е многу ценет во Ротердам. Сега најжестоките навивачи на Феенорд решија да го изненадат.

Во близина на неговиот стан, тие запалија бакли на мостот и приредија вистински навивачки перформанс со порака дека се со него и дека никогаш нема да му свртат грб.

„Немам зборови…“, напиша самиот фудбалер објавувајќи видео од станот. Реакцијата покажа дека тој остана без зборови и дека навистина нема сила да изговори збор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FRFC1908.nl (@frfc1908)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FRFC1908.nl (@frfc1908)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by De Noordzijde (@denoordzijde)

loading...

Facebook