Connect with us

Фудбал

Откриено е што Ибрахимовиќ и Лукаку си рекоа еден на друг (ВИДЕО)

Published

on

Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ имаа судир на крајот од првиот дел од дербито Интер – Милано.

На крајот од првите 45 минути, Лукаку и Ибрахимовиќ започнаа пресметка, изговорија некои груби зборови, имаше разни навреди, а Тутомеркато сега објави што си рекоа едни на други во лице.

„Оди и прави го своето вуду срање магаре“, му рече Ибрахимовиќ на Белгиецот.

„Да те еб*м и тебе и твојата сопруга, дали рече нешто за мајка ми?“, Одговори Лукаку.

И двајцата добија жолт картон, а потоа Швеѓанецот беше исклучен поради фаул над Коларов, по што доби втор жолт картон.

Advertisement

Facebook