Connect with us

Фудбал

Ова видео е доказ дека Бејл веќе не постои за Зидан

Герет Бејл заспа за време на натпреварот Реал – Алавес и повторно го привлече гневот на навивачите.

Велшанецот одамна се изгледа незадоволен и со некои свои потези се оддалечува од Сантијаго Бернабеу. Очигледно е дека сега нема голема Љубов меѓу него и клубот.

На крајот на краиштата, самиот тренер Зинедин Зидан веќе нема премногу почит и разбирање за поранешната sвезда на Тотенхем. Едно од деталите од тренинзите на Реал јасно го покажа тоа.

Додека Зидан охрабруваше некои играчи како Иско и Азар при шутирањето, тој ниту го коментираше обидот на Бејл, ниту сакаше да му даде на Велшанецот никаков мотивациски коментар.

Значи, се укажува на тоа дека епизодата на Бејл во Мадрид е завршена, но неговото заминување од шпанската престолнина траело премногу долго.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама