Connect with us

Фудбал

Педро е новиот фудбалер на Рома!

Она што се очекуваше долго време денес, официјално го доби својот епилог.

Педро Родригез е нов играч на Рома со кого потпиша договор до 2023 година.

“Среќен сум што сум дел од овој клуб. Јас сум многу возбуден за новиот предизвик и сакам да се натпреварувам за да ги постигнеме сите наши цели во иднина. Им благодарам на навивачите за големиот пречек. Ќе дадам се од себе да ги направам горди”, рече Педро.

Освен Педро, за овој трансфер зборуваше и Гвидо Фиенга, еден од главните луѓе во Рома.

loading...

“Предност е да имаме играч како Педро во тимот. Среќни сме што го завршивме овој трансфер и му посакуваме среќа”, рече Фиенга.

Педро пристигна во Рома откако му истече договорот со Челзи, а пред тоа играше за Барселона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com