Connect with us

Фудбал

ПМФЛ: Домаќините ја покажаа доминацијата

Денеска се одиграа натпреварите од 11.коло во ПМФЛ.

Ова коло донесе интересни резултати, сите натпревари завршија со победа на домаќинити, но исто така сите ја покажаа доминацијата на теренот, така што на ниту еден натпревар гостите не постигнаа гол.

Резултати од 11.коло во ПМФЛ

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П. 4:0
Шкендија – Силекс 3:0
Шкупи – Работнички 2:0
Струга ТЛ – Ренова 1:0
Вардар – Борец 2:0

Реклама

Facebook