Connect with us

Фудбал

Поранешен агент на Меси: Мислам дека тој веќе има клуб

Поранешниот агент на Лионел Меси, Жозеп Марија Мингиела зборуваше за можен нов клуб за аргентинскиот волшебник.

Меси вчера побара да ја напушти Барселона. Тој го информираше раководството на клубот за неговите намери и вчера имаше целосен хаос во тимот од „Камп Ноу“.

Неговиот поранешен агент Жозеп Марија Мангула верува дека Меси е подготвен да ја прифати понудата на Интер и ги изјави причините зошто е тоа така.

“Мислам дека тој веќе го одбра тимот – Интер“, рече Мингиела и продолжи:

“Во Италија даноците се пониски. Таму е Кристијано, но од друга страна во Англија игра неговиот пријател Агуеро, во Сити го има и Пеп Гвардиола. Сепал тешко е да го змислам таму”, рече Мингиела

Сагата околу аргентинската sвезда продолжува и тешко е да се каже кога може да заврши.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com